Co można leczyć aromaterapią?

Większość z nas już intuicyjnie potrafi przynajmniej w pewnym stopniu stwierdzić, na czym polega aromaterapia. Wystarczy samo brzmienie nazwy, by domyślić się, że w jej działanie zaangażowane są zapachy. Bardzo często kojarzymy tego rodzaju zabiegi z relaksem i zapominamy, że jest to jedna z metod medycyny niekonwencjonalnej.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele dolegliwości możemy leczyć za jej pomocą. Ze względu na swoje właściwości relaksacyjne, aromaterapia może przynieść pozytywne efekty w przypadku zaburzeniach snu i bezsenności. Świetnie będzie łagodzić także rozdrażnienie i obniżony nastrój.

Ze względu na charakter zabiegów, aromaterapia może pomóc wyleczyć wiele dolegliwości układu oddechowego – rozmaite infekcje, bóle gardła oraz przeziębienie. Rzadko kto zdaje sobie jednak sprawę, że ta metoda medycyny niekonwencjonalnej może być pomocne również przy lekkich oparzeniach, a także niewielkich ranach i otarciach. Aromaterapię stosuje się też przy zaburzeniach wynikających z menopauzy, bólach zębów czy… po ukąszeniu żmii! Aromaterapia pozwala zminimalizować powyższe dolegliwości, a także ograniczyć zażywanie tabletek.

Warto jednak wiedzieć, że kuracja musi być odpowiednio dopasowana do pacjenta, a odpowiednio dobrane produkty do aromaterapii powinny być najwyższej jakości.